Sviečkovanie – Dočasne nedostupné

je doplnková starostlivosť, ktorú odporúčame pri:

  • problémoch s nosnými a čelnými dutinami,
  • hučaní v ušiach, zápaloch, nahromadení ušného mazu, poruchách sluchu,
  • ťažkostiach horných dýchacích ciest, napr. pri nádche, bolestiach v hrdle, kašli, 
  • bolestiach kĺbov, chrbtice, 
  • zápaloch, tráviacich, nervových problémoch, nespavosti, 
  • preventívne – proti nachladnutiu, podpora imunity, detoxikácia

Ľudia už v dávnych dobách prišli na to, že ak v ceste prúdenia energie vznikne prekážka, táto blokáda nám spôsobuje bolesť. Príjemné teplo sviečky pomôže k uvoľneniu a obnoveniu toku energie, uvoľňuje stres, stimuluje akupunktúrne body a tým harmonizuje energetické (meridiánové) dráhy jednotlivých orgánov, stimuluje čistenie lymfatického systému. 

Ušná sviečka je dutá, má kužeľovitý tvar. Nehoriaci, tenší koniec sa vloží do ucha, druhý koniec sa zapáli. Jedna sviečka horí 8-10 minút.

V prvej fáze pôsobí teplo – uvoľňuje, upokojuje, harmonizuje.

V  druhej fáze nastáva sanie – spôsobí citeľné uvoľnenie napätia v uchu a príslušných dutinách. Koncentrované výťažky z bylín sa vtiahnu do zvukovodu – tzv. komínový efekt. Následne sa uvoľnia prípadné usadeniny, dutiny sa prevzdušnia a stimuluje sa tvorba ušného mazu. Jedľová silica ucho navyše dezinfikuje.

Telové sviečky napomáhajú pri rôznych ochoreniach, uvoľňujú blokády, stimulujú čistenie lymfatického systému. Prikladaním priamo na stuhnuté miesta na chrbte uvoľňujú svalstvo a prinášajú úľavu.

  Použitie sviečky nenahradí lekársku liečbu, poradenstvo!

Kontraindikácie: rozvinutý, alebo hnisavý zápal ucha, porušený bubienok, vysoký krvný tlak, kardiostimulátor, nádory, alergia na včelie produkty, pooperačné stavy, krvácanie

Zloženie sviečok: bavlnené plátno napustené voskom, karotínom výhradne rastlinného pôvodu a éterickými olejmi, propolisom

Terapeut:

Termíny sú podľa objednávky. Volajte kedykoľvek medzi 8:00 až 20:00 hodinou alebo nám napíšte email.

Kontakt na recepciu: 0911 295 905

email: centrumzdravia.masaze@gmail.com

 

Za všetky masáže a terapie sa platí v hotovosti.

 

Pridaj komentár