REBOX –  Dočasne nedostupné

Pre svoje špecifické elektrofyziologické charakteristiky je určený na liečbu akútnych a chronických bolestivých stavov. V prístroji sú generované elektrické obdĺžnikové impulzy o frekvencii 2-4 kHz. Obsahuje dve elektródy – jednu valcovú, ktorú drží klient v dlani, a druhú dotykovú, ktorú terapeut prikladá na liečené miesta. Na liečbu sa využívajú tri programy – Gentle, Standard a Transcranial.

„Reboxové prúdy“ sú jednosmerné vysokofrekvenčné prúdy, ktoré sa pri diagnostike a liečbe zavádzajú transkutánne (cez kožu) neinvazívnou elektródou do problémovej oblasti. V bode dotyku negatívnej elektródy je v postihnutom tkanive v priebehu niekoľkých sekúnd vykompenzovaná lokálna acidóza (porucha rovnováhy medzi kyselinami a zásaditými látkami).

V liečenej oblasti týmto dochádza k  vazodilatácii (rozšíreniu ciev), uvoľneniu lymphangiospazmov (kŕčovitých stiahnutí lymfatických ciev), k zrelaxovaniu hladkého svalstva stien dutých orgánov a k uvoľneniu kontrakcií priečne – pruhovaného kostrového svalstva. Zavádzané elektrické impulzy takto priaznivo ovplyvňujú mikrocirkulačné poruchy v tkanive, lymfostázu a osmotickú nerovnováhu.

REBOX prúdy sa úspešne využívajú pri liečbe nasledovných diagnóz

Migrenózne bolesti hlavy,

Bolestivý ramenný kĺb,

Bolestivá drieková chrbtica,

Bolestivá krčná chrbtica,

Spasticky stuhnuté svaly,

Úrazy pri športovaní,

Vykĺbenie členku, zápästia, lakťa, kĺbov prstov,

Natiahnuté šľachy, väzivá,

Odstránenie únavových syndrómov po športovom výkone,

Zapálené prínosové dutiny – sinusitídy,

Dysfunkcie žuvacieho kĺbu – škrípanie zubami, obmedzený rozsah pohybu,

Syndróm karpálneho tunela,

Vertebrogénne algické syndrómy (VAS) bolesti chrbtice,

Epikondylitídy – Tenisový lakeť, Golfový lakeť,

Ostroha pätnej kosti,

Ošetrenie pooperačných jaziev,

Dna – zapálené kĺby

 

Ošetrenie je jednoduché, aplikuje sa cez kožu prostredníctvom hrotu elektródy.

Úspešnosť liečby Reboxom je až 85,7 %.

 

Počet aplikácií terapie:

Akútne problémy 5 -10 opakovaní

Chronické problémy 15 – 30 opakovaní

REBOX ako účinný pomocník pri záchvate dny

Dna je metabolické ochorenie, ktoré sa vyznačuje zvýšenými hodnotami kyseliny močovej v krvi, epizódami akútneho zápalu kĺbov a častým výskytom rozmanitých mimokĺbových prejavov a neskoršie aj chronickým poškodením kĺbov a obličiek.

Je to následok poruchy premeny látkovej výmeny určitých látok (purínov), tým stúpa hladina kyseliny močovej v krvi a následne ukladanie v kĺboch, tkanivách a taktiež v obličkách s typickými obličkovými problémami.

Charakteristickým prejavom dny je akútny záchvat, ktorý sa typicky objavuje na kĺbe palca nohy, eventuálne pri opakujúcich sa záchvatoch môže byť postihnutý aj ktorýkoľvek iný kĺb. Vznik je náhly, najčastejšie v noci. Kĺb je opuchnutý, červený, lesklý a veľmi bolestivý. Sprievodnými príznakmi môže byť teplota, potenie s celkovou slabosťou a nevoľnosťou.

Záchvaty dny sa objavujú pri porušení diéty, ale príčinou môžu byť aj banálne infekcie, chronické hnisavé ložiská v tele, napr. mande , alebo zuby, stres, väčšie fyzické vypätie.

Ochorenia sprevádzané lokálnou acidózou je vhodné ošetriť prístrojom Rebox. Rebox prúdy alkalizujú (neutralizujú) tkanivo a bolesť sa zníži. Presnejšie, alkalizácia má za následok uvoľnenie spazmu drobných arteriol, zvýšenie prietoku v postihnutej oblasti a odplavenie kyslých radikálov. Následne povolí spazmus a povolí i bolesť.

Tento mechanizmus účinku REBOXu je možné využiť aj pri akútnom záchvate dny. Aplikácia na postihnutý kĺb asi po 5 minútach vedie k zmierneniu bolesti, zblednutiu začervenanej a edematóznej oblasti. Liečbu je potrebné opakovať 2–3-krát v nasledujúcich dňoch.

Úspešnosť liečby je závislá na čase, kedy sa aplikuje prvýkrát. Ak príde pacient do 12 hodín od začiatku problémov, pravdepodobnosť úspechu je vysoká. Čím dlhšia doba uplynie od prvých príznakov, tým je úspešnosť liečby nižšia. Súvisí to pravdepodobne s vytvorením kryštálikov kyseliny močovej v kĺbe, ktoré už nedokáže mechanizmus korekcie lokálnej acidózy zlikvidovať.

REBOX a zranenia pri športe

Podľa dosiahnutých výsledkov Rebox terapie sa najlepší efekt dosahuje v akútnych štádiách bolestivých stavov, prípadne poúrazových stavov. Ide o poranenia svalov, poranenia a pomliaždeniny, natiahnutie šľachy, bolesti chrbtice, bolesti kolien, členkov, kĺbové poranenia a pod. Čiže typické zranenia športovcov.

REBOX je vhodný aj na poúrazovú rehabilitáciu, skrátenie rekonvalescencie po výkone.

Najúčinnejšie je ošetrenie ihneď po úraze.

Rebox výrazne skracuje dobu potrebnú na odstránenie únavových syndrómov po športovom výkone a to umožňuje športovať v čo najkratších termínoch aj po bežných zraneniach.

Kontraindikácie: šokové stavy, nádorové ochorenia, gravidita, trombóza, zápalové ochorenia, kardiostimulátor

 

Pridaj komentár