Komplexná celotelová masáž s použitím piatich najlepších techník – kombinácia manuálnej, reflexnej, akupresúrnej, segmentačnej masáže a Yumeiho terapie 

Kazašský majster Andrej Berger z Almaty je jeden z troch masérov na celom svete, ktorý používa jedinečnú techniku uznávaného kórejského lekára. Už vyše 20 rokov s obrovským úspechom pomáha klientom po celom svete tým, že odstraňuje príčiny bolesti chrbtice, tvorenie spaziem, zatvrdnuie svalov, bolesti krížov, skoliózu a napráva posunuté panvové kosti.

 • Yumeiho terapia je syntéza najlepších východných techník, používa sa ako druh východných typov masáže a považuje sa v rozvinutých krajinách k tomu, čo prislúcha elitám.
 • Podľa štatistík až 98 % ľudstva trpí na posunutie panvových kosti už od detstva
 • Doslovný preklad Yumeiho znamená: „vyrovnávanie životných síl človeka cez napravenie panvových kostí
 • V Moskve – v ústave pre letcov a kozmonautov pod vedením prof. Karlova už 150 lekárov používa túto metódu s veľkým úspechom od r. 1991
 • Metóda obsahuje 100 druhov špeciálnych postupov kontaktného pôsobenia, ktoré sa používajú pre chrbticu, kĺby, energetické centrá, kanály a biologicky aktívne body na tele.
 • Komplexná masáž s použitím terapie Yumeiho umožňuje nielen odstrániť únavu a zlepšiť náladu, ale aj riešiť dosť vážne problémy so zdravím.

Ćo je Yumeiho terapia?

Terapia Yumeiho je japonská energetická procedúra, ktorá má v sebe prvky známych druhov masáže Shiatsu, klasickej masáže a gymnastiku čínskych kláštorov Shao-Liň. Úplné znenie názvu Yumeiho sa prekladá ako „vyrovnávanie životných síl človeka cez napravenie panvových kostí (línie Jakobi“). Vyrovnanie línie Jakobi vedie k rovnováhe chrbtice, lopatkového pletenca a všetkých končatín, a vtedy sa „životné sily“ organizmu (krv, lymfa, energetika a t. ď.) bez prekážok premiestňujú vo vnútri človeka a plnia svoje funkcie. Tak vzniká samo uzdravovanie človeka.

Porušenie rovnováhy tela vzniká pri posunutí pravej alebo ľavej panvovej kosti aj na veľmi malú vzdialenosť vo zvislej ploche, posúva sa ťažisko. To vedie k „skríženiu“ na pravú alebo na ľavú stranu, k porušeniu anatomického stavu kostry, svalstva, vnútorných orgánov a v konečnom dôsledku sa to stáva príčinou mnohých ochorení, zlého pocitu, rýchlej únavy, zhoršeniu nálady. Komplex postupov v priebehu masáže umožňuje vyrovnať panvu a obnoviť normálnu polohu ťažiska. Tak Komplexná masáž s použitím terapie Yumeiho umožňuje nielen odstrániť únavu a zlepšiť náladu, ale aj riešiť dosť vážne problémy so zdravím.

Masáž sa môže sústrediť iba na chrbát. Trvá približne 30 minút.

Masáž celého tela trvá približne 40 až 60 minút. Záleží na probléme a ochote klienta spolupracovať s masérom.

Ako masáž prebieha?

V priebehu masáže sa premasírujú všetky kĺby od hlavy až po prsty nôh, masírujú sa svaly celého tela, prebieha pôsobenie na základné nervové „kmene“, ktoré sú spravidla zhodné s energetickými meridiánmi človeka. Takisto do procedúry komplexnej masáže patrí aj masáž brucha, alebo viscerálna (útrobná) terapia – odstránenie stagnácie, kŕčov a normalizácia práce vnútorných orgánov.

Na čo všetko pomáha?

Masáž je efektívna pri rôznych ochoreniach chrbtice, pri steochondróze, lumbálno-ischiatických ochoreniach, artritídach, ochoreniach srdca, pečene, obličiek, pľúc, poruchách trávenia, skolióze, gynekologických a urologických ochoreniach atď.

Celkový efekt Komplexnej masáže s použitím terapie Yumeiho

 • Odstránenie emocionálneho a fyzického napätia, stresu a únavy
 • Zlepšenie nálady a zvýšenie práceschopnosti
 • Zlepšenie mikrocirkulácie v tkanivách
 • Obnovenie ťažiska tela a pohyblivosti v kĺboch
 • Zlepšenie elasticity v svaloch, odstránenie ochabnutosti a zvýšenie ich tonusu
 • Zlepšenie fungovania vnútorných orgánov
 • Zvýšenie libida u mužov a žien
 • Zlepšenie erekčných funkcií u mužov
 • Intenzívne spaľovanie kalórií
 • Spustenie procesov fyzického a duchovného omladzovania

Vyjadrenia klientov:

Barbora z Bratislavy:

Roky som trpela silnými bolesťami chrbta. V oblasti hrudnej chrbtice najmä v okolí lopatiek sa mi neustále tvorili spazmy a bolestivé zatvrdliny. Pravidelne každý týždeň som chodila na masáže všetkých druhov aby mi aspoň trochu uľavili od bolesti. Všetko to boli žiaľ len dočasné riešenia. Jedine pánovi Andreyovi vdačím za úplné vyliečenie a odstránenie pravej príčiny. Okamžite zistil že mám posunutú panvovú kosť na jednu stranu a vdaka tomu aj kratšiu jednu končatinu. Pán Andrey je majster v tom čo robí a úplne bezpečne a bezbolestne mi v priebehu niekoľkých terapií napravil panvové kosti a vyrovnal dlžku oboch končatín. Odvtedy neviem čo je to bolesť chrbta. Vdačím mu za veľa! Vdačím mu za zdravie – a to má pre mňa nevyčísliteľnú hodnotu!!

Jana z Plzne:

V minulosti som prežila ťažkú haváriu, pri ktorej som mala zlomeninu panvy. Pravidelne som absolvovala rôzne rehabilitácie a liečenia v Kováčovej, no jedna terapia s pánom Andreyom mi pomohla viac, ako pobyt v liečebných kúpeľoch. Navyše masáž, aj keď bola intenzívna, bola veľmi príjemná.

Dana z Bratislavy:

Liečivé ruky pána maséra Andreja mi už po prvej masáži priniesli úľavu od bolesti kolena, s ktorou som bojovala vyše roka, ale nielen to. To úžasné na jeho postupoch je, že našiel a pomenoval i príčinu (nesprávne postavenie panvy, skrátená noha) a po niekoľkých pravidelných masážach mi vrátil nielen ľahkosť pohybu, ale i radosť z každého dňa, kde zbehnete dole schodmi a nič Vás nebolí:-)

Ján z Bratislavy

Andrej mi pomohol odstrániť šumenie v ušiach, s ktorým si lekári nevedeli poradiť. Použil jemnú trakciu krčnej chrbtice, ktorá odstránila akútnu bolesť a šum v ušiach (tinitus). Vôbec to nebolelo a úžasne sa mi uľavilo. Manželke týmto spôsobom odstránil migrénu, čo ma ešte viac potešilo 🙂

Pridaj komentár