Infrasauna – príjemný doplnok k našim terapiám

Doprajte si dokonalé uvoľnenie pred masážou alebo úľavu po masáži s Yumeiho terapiou

Pri slove „sauna“ si zvyčajne predstavíme parnú saunu, kde vysoká teplota a vysoká vlhkosť prinútia organizmus potiť sa. Infračervená sauna pripomína skôr mikrovlnú rúru, ktorá vykonáva excitáciu molekúl vody vo vnútri jedla. Infračervené žiarenie nemá nič spoločné s UV žiarením alebo nukleárnym žiarením. Je to forma energie, zohrievajúca telesá priamo, procesom zvaným konverzia, a to bez zohrievania vzduchu, ktorý je medzi nimi. Infračervené žiarenie s dlhou vlnovou dĺžkou preniká do svalových vlákien až do hĺbky 3,5-4 centimetrov, čím sa dosahuje intenzívnejšie potenie pri relatívne nízkej teplote vzduchu.

Infrasauna je metóda, ktorej hlavným cieľom je podpora činnosti vylučovacích žliaz zvýšením teploty tela už pri teplotách 35°C – 60°C . V infrasaune je cca 20% energie využitej na ohriatie vzduchu, cca 80% ďalšej energie má priamy účinok na organizmus. Je to veľmi príjemná metóda, ktorá nezaťažuje organizmus, je vhodná aj pre osoby, ktoré zle znášajú vysoké teploty.

Teplo vytvárané infračervenými žiaričmi budete pociťovať okamžite. Vlnová dĺžka tohto tepla umožní lúčom prenikať do vašej pokožky a zahrievať vaše telo pod povrchom. Tým dochádza k excitácii vodných molekúl uložených v tukovej vrstve bezprostredne pod vašou pokožkou, čo spôsobí, že sa začnete potiť. Spočiatku je tendencia k poteniu približne po 20. minútach, ale doba sa častejším používaním sauny skracuje. Potením odchádzajú z tela nečistoty a škodlivé látky. Toxické látky, ktoré telo vylúčilo z vášho krvného obehu a uložilo vo vašej tukovej vrstve, sa teraz môžu dostať potením na povrch pokožky. Vnútorné teplo spôsobí roztiahnutie krvných ciev, zvýši sa krvný obeh, dych a srdcový rytmus. Telo začne spaľovať kalórie. Pred saunovaním, počas saunovania a po ňom musíte piť vodu, aby nedošlo k dehydratácii tela. 

Terapeutické účinky infrasauny Prestige Extra Carbon Göteborg:

Detoxikuje organizmus, čistí póry   Zlepšuje stav akné, ekzémy, psoriázu, popáleniny a jazvy kože
Upravuje hmotnosť, zlepšuje stav celulitídy   Zlepšuje elasticitu, napätie a poškodenia kože, elasticitu kolagénových tkanív
Posilňuje imunitný systém    
Zmierňuje reumatické problémy  

TECHNICKĚ BENEFITY:

Odstraňuje psychické a fyzické napätie, bolesti hlavy, depresie  

Najmodernejší karbónový tepelný žiarič. Vyžaruje vlny s frekvenciou vibrácií molekuly vody a to spôsobuje uvoľňovanie toxických látok

Zvyšuje prietok krvi , upravuje krvný tlak  

Vďaka ionizátoru je vzduch v saune obohatený záporne nabitými iontami, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus

Znižuje stuhnutosť kĺbov a svalový spazmus  

Pri svetelnej terapii sa mení farebné spektrum, čo blahodarne pôsobí na zmyslové vnemy, zvyšuje sa celkový terapeutický účinok.

Znižuje senzitívny prah bolesti  

Zvuková terapia formou upokojujúcej hudby – CD, MP3, stereo rádio

Pomáha odstrániť ženské problémy  

Otvárateľný – uzatvárateľný stropný vetrací otvor chráni pred prehriatím organizmu, umožňuje schladenie tela po saunovaní

Kontraindikácie: 

Pobyt v saune je určený predovšetkým zdravým osobám. 

Osoby trpiace cievnymi a srdcovými ochoreniami môžu používať saunu iba po konzultácii s lekárom. Odporúčanie lekára musí každý kardiopacient priložiť k nášmu dotazníku. 

Kontraindikáciou je užívanie liekov s negatívnou interakciou s infražiarením, systémový lupus erythematodus, skleróza multiplex, akútne neurologické ochorenia, akútne poškodenia kĺbov (min. do 48 hod. po poranení), kovové implantáty, vrátane prístrojov ako je kardiostimulátor; v prípade prístrojov s vyvíjaním lokálne pôsobiacich diatermických prúdov sú kontraindikácie ako u myostimulácií, myoliftingu a facemyoliftingu.

Ľudia s hemofíliou alebo krvácajúcimi stavmi 

Lieky na predpis: vždy sa poraďte so svojím lekárom alebo farmakológom ohľadom možnej interakcie s účinkami Vašich liekov. Niektoré lieky, ako napr. diuretiká, antihistaminiká, beta-blokátory a barbituráty môžu negatívne ovplyvniť prirodzenú schopnosť tela regulovať teplo. 

Zákaz vstupu:

Do sauny nemajú prístup osoby, ktoré trpia príznakmi akútneho ochorenia, najmä zápalmi dýchacích ciest, so zvýšenými teplotami, kašľom, nádchou, hnačkami, bolesťami hlavy, malátnosťou, s kožnými vyrážkami, otvorenými hnisavými, alebo krvavými ranami a pod.

Vstup nie je povolený ani osobám, ktoré trpia prenosnými chorobami a tiež bacilonosičom, ako i osobám, u ktorých sa v najbližšom okolí vyskytla prenosná choroba. Prehlásenie je súčasťou nášho dotazníka.

Vstup nie je povolený osobám podnapitým, pod vplyvom drog, zahmyzeným a špinavým.

Termíny sú podľa objednávky na masáž – pred alebo po masáži. 

Z hygienických dôvodov si prineste vlastný uterák a plachtu

Kontakt na recepciu: 0911 295 905 email: centrumzdravia.masaze@gmail.com

Za všetky masáže a terapie sa platí v hotovosti.

Pridaj komentár