Detoxikačná masáž

Máte alergickú nádchu, trápia vás stuhnuté kĺby, artritída, artróza, dna?

Máte problém s krvným obehom, žlčníkom, obličkami, tvoria sa Vám kŕčové žily?

Pomôžeme vám odstrániť z tela nebezpečné látky detoxikačnou metódou, ktorá má blahodarné účinky na Váš organizmus. V kombinácii s relaxačnou hudbou má táto procedúra skutočne zázračné účinky nielen na telo, ale aj myseľ a získate novú energiu.

Detoxikačnú kúru je vhodné absolvovať najmä na jar a na jeseň.

Organizmus sa aktívne očistí od usadenín a toxických látok, čím sa uvedie opäť do prirodzenej rovnováhy.

Prečo potrebujeme detoxikačné kúry?

Potraviny, tekutiny, vzduch a slnko nám dávajú to, čo potrebujeme, ale aj toxické, karcinogénne látky, vápenaté, fosforečné soli, ktoré telo následne potrebuje vylúčiť. Ak sa toxíny v tele hromadia, je potrebné očistný proces zaktivizovať. Ľudský organizmus totiž dokáže pri slabej funkcii niektorých orgánov ukladať v tele vápenaté, fosforečné a iné soli, čím trpia nielen naše kosti a kĺby, ale aj žily a tepny, pokožka, lymfatický systém. V žlčníku sa ukladajú soli žlčových kyselín, v obličkách sa tvorí zo solí piesok a kamene a pod. Prejavuje sa to bolesťami chrbtice a kĺbov, celulitídou, nadmerným zadržiavaním vody v tele, opuchmi a nadváhou, ale aj kŕčovými žilami, dnou, artériosklerózou či artrózou atď.

Jesenná detoxikácia organizmu je rovnako dôležitá ako jarná. Telo musí byť čisté, aby si mohlo urobiť zásobu vitamínov a minerálov a pripraviť sa na chrípkové obdobie.

Špeciálna jemná masáž s vybranými bio olejmi a infrasauna je najúčinnejší spôsob detoxikácie, podpora imunity a pomáha aj pri chudnutí. Masáž zlepšuje krvný obeh, stimuluje správne fungovanie lymfatického systému, takže sa organizmus ľahko zbaví škodlivých látok a podporí sa imunitný systém. Sústava pohybov je pomalá, relaxačná, ale veľmi silná a účinná na detoxikáciu.

Na masáž sa používa bio olej, odporúčaný podľa ročných období

Jeseň a prvá polovica zimy – sezamový, olivový a mandľový olej

Druhá polovica zimy a jar – horčičný, kukuričný a sezamový olej

Leto – kokosový, slnečnicový a olivový olej

Existuje niekoľko možností a záleží od klienta, ktorú procedúru si vyberie.


Prvou možnosťou je, že sa do teplého základného oleja namieša niekoľko kvapiek éterického oleja podľa potrieb konkrétneho klienta. Týmto olejom sa jemne masíruje chrbát a nohy približne 30 minút a potom nasleduje 20 až 30 minútový zábal.

Detoxikačnú procedúru je vhodné opakovať 5 až 10 krát 1 až 2 krát týždenne. Terapiu je vhodné kombinovať s infrasaunou a prístrojovou lymfodrenážou, kde sa nastaví program č. 12 Detoxikácia organizmu.

Postup terapie:

20 minút infrasauna

30 minút masáž

30 minút zábal

20 minút prístrojová lymfodrenáž spolu s ručným uvoľňovaním lymfatických uzlín na krku a v podpazuší

Na celú terapiu vrátane infrasauny a prístrojovej lymfodrenáže a sprchy si urobte čas cca 110 minút a po masáži sa venujte ľahším činnostiam, oddychujte.

Druhou možnosťou je Pomarančovo-škoricová masáž alebo masáž Medovým olejom. Špeciálne pripravené zmesi s jemnou vôňou medu alebo škorice a pomaranča majú detoxikačné účinky a sú vhodné aj na arómoterapeutickú a relaxačnú masáž.

Postup terapie:

20 minút infrasauna

30 minút masáž

20 minút prístrojová lymfodrenáž spolu s ručným uvoľňovaním lymfatických uzlín na krku a v podpazuší.

Na celú terapiu vrátane infrasauny a prístrojovej lymfodrenáže a sprchy si urobte čas cca 80 minút a po masáži sa venujte ľahším činnostiam, oddychujte.

Treťou možnosťou je masáž špeciálne pripraveným komplexom z olivového oleja, citrusového oleja a z Aloe vera, ktorý pokožku posilňuje a spomaľuje proces starnutia, upravuje cirkuláciu a okysličenie krvi v tkanivách a zvyšuje látkovú výmenu.

Postup terapie:

20 minút infrasauna

60 minút masáž

Na celú terapiu vrátane infrasauny a sprchy si urobte čas cca 90 minút a po masáži sa venujte ľahším činnostiam, oddychujte.

Čo získate?

  • posilnenie imunity, šťastné dni bez chrípky a nachladnutia,
  • čistú hlavu bez negatívnych myšlienok, výbornú náladu a energiu,
  • zamatovo hebkú a žiarivú pokožku, bez príznakov suchosti a podráždenia,
  • zredukovanie tukových vankúšikov, celulitídy,
  • zlepšenie činnosti lymfatického a krvného systému,
  • zdravé cievy a úpravu krvného tlaku,
  • … a ďalšie pozitívne účinky na Váš život
  • Počas celého pobytu máte all-inclusive minerálne nápoje, čaj, kávu. Iba v Centre zdravia ochutnáte vitamínový nápoj REVITIN

Za všetky masáže a terapie sa platí v hotovosti.

Pridaj komentár