banky

Bankovanie a banková masáž (vákuová masáž) – Dočasne nedostupné

zlepšuje prekrvenie a uvoľnenie svalov, výrazne prekrvuje kĺby, zmierňuje alebo odstraňuje chronické reumatické ochorenie, zrýchľuje metabolizmus v koži, zlepšuje činnosť potných a mazových žliaz, podporuje činnosť lymfatického, systému a pomáha detoxikovať. Používa sa taktiež pri liečbe dýchacieho aparátu. Priaznivo pôsobí na bolesť hlavy, závrate, malátnosť, vysoký krvný tlak, únavu, či následky stresu. Reflexologicky ovplyvňuje činnosť vnútorných orgánov.

Pod samotnou metódou bankovanie rozumieme prikladanie sklenených nádobiek s nahriatym vzduchom. Ochladzovaním nahriateho vzduchu sa po priložení banky na pokožku vytvorí podtlak. Podtlak vtiahne časť kože i podkožia do banky a spôsobí popraskanie drobných cievok s malými výronmi krvi a lymfy. Prekrvenie a okysličenie týchto kritických bodov odplaví škodliviny a upraví funkcie príslušného orgánu.

Odporúčanie

Bankovú masáž je vhodné kombinovať s klasickou masážou.

Indikácie

Bolesti a poruchy v pohybovom systéme, krk, plecia, lakte, kríže,bedrá

Bolesti očí, uší, tváre, trojklaný nerv

Bolesti obličiek , močových ciest, močového mechúra, pohlavných orgánov

Dýchacie cesty, hlasivky, priedušky, astma

Tráviace orgány a problémy

Srdce, cievy, nízky tlak

Zlepšenie imunity, hormonálneho a lymfatického systému

Kontraindikácie:  hemofília (krvácavosť),  gynekologické krvácanie , vynechávanie menštruácie a nepravidelná menštruácia, krvácanie z nosa,  nadúvanie,  krehké cievy, pri zvýšenej teplote,  do pol hodiny po jedle,  pri infekčných kožných ochoreniach,  zápalové ochorenie kdekoľvek v organizme, pri ochoreniach so žlčovými a močovými kameňmi,  stavy vyžadujúce pokoj na lôžku,  rôzne nádorové ochorenia,  ochorenia a poranenia dutiny brušnej,  tehotenstvo.

 

Za všetky masáže a terapie sa platí v hotovosti.

Pridaj komentár